Spektrum potíží, které přivádí klienty do mé pracovny je široké a pokoušíme se na ně společně podívat z různých úhlů pohledu.
Snažíme se přijít na to, jak se do krize promítá konflikt mezi skutečnými potřebami klienta, jeho dovednostmi, hodnotami a nároky, které na sebe klade on sám nebo jeho okolí. Terapie se opírá a vzájemný vztah mezi terapeutem a klientem, díky tomu se můžeme dostat do kontaktu s často neuvědomovanými či potlačovanými emocemi, potřebami a zajetými nefunkčními vzorci, které ovlivňují klientovo duševní a tělesné zdraví a komplikují jeho životní cestu.
Do své práce vkládám sebe sama a svoji odbornost, s klienty pak společně hledáme jedinečný způsob jak dost dobře žít svůj život se vším,
co do něj patří. Pracujeme společně na posílení klientovy schopnosti odolávat psychické zátěži a tvořivě se přizpůsobovat měnící se každodenní realitě, zaměřujeme se na zvládnutí aktuální nebo dlouhodobé krize. Není proto možné řídit se učebnicovými návody a obecnými radami.
Na počátku vlastní terapie jsou obvykle první konzultace věnovány zmapování situace, potřeb klienta a domluvě o možnostech a cílech spolupráce. Pečlivé psychodiagnostické posouzení snižuje pravděpodobnost, že klient stráví dlouhý čas v odborném vztahu, který pro něj nebude dost přínosný. Rozhodujeme se oba, klient i já jako terapeutka. Pokud se jeden z nás necítí v situaci dobře, ve spolupráci nepokračujeme. V tom případě mohu klientovi poskytnout doporučení na dalšího odborníka v mém oboru.
Důležitou součástí terapie je její ukončování. Ukončení spolupráce vychází ze vzájemné dohody mezi mnou
a klientem a je významné věnovat se i této fázi terapeutického procesu.